ziva
12 دی 1401 - 15:29

آل‌هاشم: کم لطفی به شهدای فراجا قابل پذیریش نیست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: با این وجود متاسفانه شهادت نیروهای فراجا در مقابله با تروریست‌ها، قاچاقچیان، اشرار به امری طبیعی بدل شده و یک اعلام خبری، تشییع و تدفین ساده همه چیزی است که درباره این شهدا انجام می‌شود و حتی رسانه‌های داخلی آن چنان که باید به شهادت این شهدا نمی‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز دوشنبه در یادواره سرداران و ۸۴۲ شهید امنیت فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی که همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در مصلی خمینی (ره) تبریز برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در دهه بصیرت باید تاکید کنیم که قیام مردم در ۹ دی و حرکت غرورآفرین ملی و مذهبی مردم تبریز در ۸ دی فراموش نشدنی است.

وی با تاکید بر فداکاری‌های شهید سلیمانی برای جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام، سرداری که پوتین در کاخ کرملین با او می‌نشیند و گفتگو و مشورت می‌کند، افزود: صلح و آرامش آرزوی همیشگی بشر بوده که با همه تلاش‌ها تاکنون برآورده نشده و همواره برخی با زیر پا گذاشتن هنجارها و قوانین، آرامش جامعه را بر هم زده و مقابله با خسارت‌ها و آسیب‌های این افراد نیاز به یک نیروی مقتدر دارد.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: همه صاحب نظران اجتماعی بر لزوم وجود نیروی مقتدر انتظامی در جوامع تاکید دارند، نیرویی که در مقابل مخلان امنیت و آرامش و فساد بایستد و پیام آوری امنیت و آرامش از ثمرات وجود نیروی مقتدر انتظامی است که نه تنها در دوران دفاع مقدس نیز شهدای بسیاری را تقدیم کرده بلکه پس از این دوران و در ایام مختلف نیز در مقابله با اشرار، قاچاقچیان و البته در داخل شهرها نیز شهید تقدیم کشور، نظام و ملت کرده است.

وی کسب رضای الهی را مهمترین تفاوت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با کل دنیا عنوان و تصریح کرد: محور فعالیت‌های این نیرو بر اساس احکام الهی است و کافی است رفتار توام با رأفت اما مقتدر نیروی انتظامی ما آن را با رفتار شن پلیس کشورهایی چون آمریکا و فرانسه و آلمان مقایسه کرد تا به این تفاوت محسوس پی برد.

آل‌هاشم گفت: نیروی انتظامی در بخش‌های مختلف کارنامه قابل قبولی دارد و خدمت به مردم زیر پرچم جمهوری اسلامی و به رهبری مقام معظم رهبری افتخاری برای پلیس ایران است و در سایه حمایت رهبری، امروز پلیس محبوبیت اجتماعی دارد و پیشتاز و پیشقدم در خدمت رسانی شایسته به مردم است.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود متاسفانه شهادت نیروهای فراجا در مقابله با تروریست‌ها، قاچاقچیان، اشرار به امری طبیعی بدل شده و یک اعلام خبری، تشییع و تدفین ساده همه چیزی است که درباره این شهدا انجام می‌شود و حتی رسانه‌های داخلی آن چنان که باید به شهادت این شهدا نمی‌پردازند و هر چند شاید مصالح امنیتی در آن دخیل باشد اما خون این شهدا که برای ملت شهید پرور ایران ریخته می‌شود، باید گرامی داشته شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: البته مردم قدردان این شهدا هستند اما مانند شهدای مدافع حرم که با اطلاع رسانی گسترده جایگاه آنان تبیین شد، باید جایگاه شهدای فراجا نیز شناخته شود تا که جامعه نسبت به این موضوع حساس‌تر و امنیت جامعه بیشتر تقویت شود و مردم بدانند خون این شهدا برای مقابله با بر هم زنندگان امنیت و آرامش آنان  می‌ریزد.

وی اظهار داشت: شاید این موضوع تلنگری برای آنانی باشد که نسبت به این موضوع غافل هستند که امنیت داخلی کشور در نتیجه مبارزه همین شهدا با اشرار و مخلان امنیت حتی در همین خیابان‌ها و کوچه‌های شهرهاست که ما راحت در آنها قدم می‌زنیم و تبیین و قدردانی از مقام شهدای نظم وامنیت حس امنیت را چند برابر می‌کند.

آل‌هاشم گفت: چگونه ممکن است ترسیم ارزش جهاد مدافعان حرم با وجود شبهه افکنی برخی معاندان داخلی و خارجی ممکن شود اما تبیین امر همه فهم و ملموس تاثیر نیروی انتظامی و شهدای آن بر امنیت کشور بر زمین و مغفول بماند و هر چند آثاری در مورد این شهدا تولید و یادواره‌هایی را برای آنها اجرا می‌کنیم اما کافی نبوده و نتوانسته حق مطلب را ادا کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: هر چند این وظیفه بر عهده خود معاونت اجتماعی نیروی انتظامی است اما حساسیت سایر بخش‌ها و دستگاه‌ها و آحاد مردم می‌تواند در تبیین جایگاه شهدای عرصه نظم و امنیت موثرتر باشد چرا که این شهدا مظلومند و باید برای یادآوری رشادت و فداکاری آنها در مسیر تامین امنیت کشور تلاش کنیم و چنین یادواره‌هایی یکی از راه‌ها برای رسیدن به این هدف است.

پایان پیام/ ۶۰۰۳۶

منبع: فارس
شناسه خبر: 950204