ziva
07 دی 1401 - 14:32

هدف جنگ رسانه‌ای ایجاد انحراف در افکار عمومی است

تبریز-دادستان عمومی و انقلاب اسلامی تبریز گفت: هدف اصلی و مهم جنگ رسانه ای و ترکیبی دشمنان علیه ایران اسلامی ایجاد انحراف در افکار عمومی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بابک محبوب علیلو در جمع مددجویان زندان مرکزی تبریز، با اشاره به وقایع و اتفاقات اخیر کشور، افزود: هجمه گسترده و خصمانه رسانه‌ای و جنگ ترکیبی و اداراکی دشمنان به منظور منحرف ساختن اذهان عمومی و به ابتذال کشاندن خانواده‌ها و جوانان انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: آنچه در ایام فتنه و جنگ شناختی و ادارکی می‌تواند ما را از گرفتار آمدن در دام دشمنان مصون کند، شناخت حق و همراهی با حق طلبان است.

محبوب علیلو شناخت حق و همراهی با حق طلبان و اقدام به موقع برای دفاع از حق را بسیار مهم و تعیین کننده در سرنوشت فرد و جامعه دانست و ادامه داد: البته شناخت حق و باطل به خودی خود مشکل نیست و بنا به فرموده حضرت علی (ع) اگر حق و باطل به صورت جداگانه و شفاف به مردم ارائه شود به طور قطع و یقین مردم به سوی حق گرویده خواهند شد.

وی با بیان اینکه آنچه شناخت حق از باطل را با مشکل مواجه می‌کند اقدامات خصمانه و جنگ شناختی و ادراکی شیاطین در جایگزینی حق و باطل است، گفت: در فضای غبارآلود فتنه با انواع حیله‌ها، باطل را چنان رنگ و لعاب می‌دهند و آن را بزک کرده و به مردم عرضه می‌کنند که حق و حقیقت را تحت الشعاع قرار داده و موجبات انحراف و سردرگمی جامعه را فراهم می‌آورند.

محبوب علیلو با اشاره به اینکه این آسیب به خوبی در وقایع و اتفاقات اخیر مشاهده شد، اضافه کرد: بر همین اساس بسیاری از افراد در دام دسیسه‌ها، جنگ روانی و هجمه گسترده شبیخون فرهنگی دشمنان و فضای مجازی گرفتار شدند و لطمات جبران ناپذیر و بزرگی را به خود، خانواده‌ها و جامعه وارد کردند.

وی داشتن ایمان راسخ به خدا و اراده جدی برای اصلاح و بازسازگاری را از مهمترین عوامل رها شدن از دام شیاطین و برگشتن از مسیر انحرافی برشمرد و اظهار داشت: آنچه در سعادت انسان‌ها و اصلاح پذیری بزهکاران بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند انسان را از مسیر انحرافی برگردانده و زمینه جبران خطا و لغزش‌های گذشته را فراهم کند، این است که خداوند را در هر کجا و در هر حال شاهد و ناظر اعمال و رفتارهایمان بدانیم.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی تبریز فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی متنوع در زندان‌های استان و زندان مرکزی تبریز را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: این برنامه‌ها نقش مثبت و سازنده‌ای در تأمین آرامش روانی، سلامت جسمی و اصلاح مجرمین دارد.

محبوب علیلو مهمترین راه دفع بلا و گرفتاری‌ها را توسل به بزرگان دین و ائمه معصومین دانست و افزود: آنچه از علمای بزرگوار دین یاد گرفته ایم استمداد از ذات اقدس الهی و شفیع قرار دادن ائمه هدی می‌باشد و مددجویان به واسطه فرصت و فراغتی که در مدت زمان حبس، شرایط و زمینه خوبی را برای ارتباط با خدا، التجاء به درگاه الهی و توسل به ائمه (ع) را دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 940564