ziva
25 دی 1401 - 15:56

گاز ۹۵ مشترک بدمصرف آذربایجان شرقی قطع شد

تبریز-مدیر بهره برداری شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: با برودت هوای استان پنج هزار و ۹۵۰ مورد پایش در استان انجام شده و برای ۳۵۰ مشترک بدمصرف اخطار صادر و گاز ۹۵ مشترک قطع شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، خسرو آریان پور روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تداوم پایش مصارف گاز در استان با اشاره به اینکه طرح پایش مصرف گاز ادارات استان که از آذرماه آغاز شده است، گفت: این طرح تأثیر بسیار مهمی از لحاظ مشاوره مصرف بهینه در ادارات و سازمان‌های اجرایی و کاهش هدر رفت گاز طبیعی و همچنین بهره گیری از مزیت همراهی دستگاه‌ها در اطلاع رسانی اهمیت مدیریت مصرف در بین کارکنان سازمان متبوع داشته است.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح، دیروز گاز ۴۶ مشترک در جریان پایش مصارف قطع شد، ادامه داد: ۱۷ مورد از این قطعی‌ها مربوط به شهرستان تبریز، ۱۰ مورد شبستر، ۹ مورد مراغه، هفت مورد میانه و سه مورد نیز مربوط به شهرستان ملکان بود.

وی اظهار کرد: با توجه به احتمال افت فشار گاز به دلیل مصارف بیش از حد مشترکین، بدون هیچ چون و چرایی قطع گاز در انتظار مشترکین بد مصرف خواهد بود.

مدیر بهره برداری شرکت گاز آذربایجان شرقی اعلام کرد: با وجود شرایط بحرانی افت فشار گاز در کشور، با تلاش شبانه روزی نیروهای امدادی و عملیاتی شرکت و مدیریت بحران، جریان گاز در شبکه‌های توزیع استان برقرار و پایدار است.

وی خاطرنشان کرد: فعلاً در هیچ یک از مناطق استان قطعی گاز نداشته ایم و تداوم روند فعلی مصرف بی رویه به خصوص در بخش خانگی، افت فشار گاز را به این استان نیز خواهد رساند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 978552